Które części w samochodach ciężarowych najczęściej podlegają wymianie?
Choć nowoczesne samochody ciężarowe stają się coraz mniej zawodne, to nadal ich producenci nie znaleźli sposobu na całkowitą eliminację awarii związanych m.in. z usterkami poszczególnych części i podzespołów. Niestety, samochody muszą się czasami psuć, a uszkodzone części muszą być wymieniane na nowe. To wiąże się z kosztami, których nie sposób uniknąć, ale można je ograniczyć. Wyjaśniamy, jakie części w ciężarówkach najczęściej się psują i dlaczego.
Co wpływa na zwiększenie ryzyka awarii części samochodowych?
Intensywnie użytkowane ciężarówki wymagają nie tylko częstszych przeglądów technicznych, ale także wymiany zużytych lub uszkodzonych części i podzespołów, zanim spowodują one awarię na trasie. Jednym z czynników, które wymuszają częstsze przeglądy, jest specyfika użytkowania samochodów ciężarowych, które pracują pod dużymi obciążeniami, pokonując ogromną liczbę kilometrów. Nie istnieją bezawaryjne samochody ciężarowe i osobowe, jednak warto wiedzieć, że mamy wpływ na to, jak często będziemy korzystać z usług zakładów mechanicznych. Podstawową przyczyną występowania awarii i konieczności wymiany części, jest nieprawidłowa technika jazdy. To ona prowadzi do nadmiernej eksploatacji części, która skutkuje ich szybkim zużywaniem się oraz staje się przyczyną nieplanowanych wydatków.
Jakie części w ciężarówkach często się psują?
Do najczęściej psujących się i wymagających wymiany części samochodów ciężarowych, zaliczamy:
- akumulator,
- klocki hamulcowe,
- tarcze hamulcowe,
- rozrząd,
- skrzynię biegów,
- filtry paliwa,
- filtry powietrza,
- opony,
- amortyzatory
- łożyska.
Część z uszkodzonych części można wymienić stosunkowo niewielkim kosztem, jednak niektóre z nich wiążą się ze sporymi inwestycjami. To, dlatego warto zdecydować się na współpracę z doświadczonym dostawcą części do samochodów ciężarowych. Oferujemy profesjonalne usługi motoryzacyjne. Obejmują one m.in. fachowe doradztwo oraz sprzedaż sprawnych części z demontażu, na które udzielamy niezbędnej gwarancji rozruchowej.